Novici od saleziánov, jezuitov a redemptoristov spoločne v Poprade

(Poprad, 18. mája 2017) - 11. mája sa uskutočnilo už tradičné stretnutie saleziánskeho a jezuitského noviciátu. Tentokrát prišli aj novici od redemptoristov. U saleziánov v Poprade - Veľkej sa tak zišli traja novici a formátor od jezuitov z Ružomberka, dvaja novici a magister od redemptoristov z Podolínca a traja novici s formátormi od saleziánov.

2017 05 18 novici 2

Doobedňajší čas strávili vzájomným predstavovaním seba i svojich chariziem, zdieľaním sa o svojej ceste k povolaniu, slávením svätej omše a stolovaním. Poobede sa vybrali na sprevádzanú exkurziu do priestorov historického kostola v Spišskej Sobote a po nej na prechádzku, pri ktorej bol čas na neformálne rozhovory. Jezuitskí novici sa podelili o dojmy zo svojich 30-dňových exercícií a tí redemptoristickí zase o čerstvú skúsenosť s deväťmesačnou formáciou v Poľsku.

Toto stretnutie, ktoré sa každý rok organizuje striedavo raz v saleziánskom a raz v jezuitskom noviciáte, má už dlhoročnú tradíciu. Jeho cieľom je vytvoriť priestor na zdieľanie o živote a rozdieloch v noviciátoch, je teda príležitosťou spoznávať inú rehoľnú charizmu a jej konkrétne tváre.

2017 05 18 novici 1

Informoval Michal Žák

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.