Tradičný mariánsky výstup na Choč si nenechali ujsť desiatky spolupracovníkov

(Choč, 27. októbra 2017) - V polovici októbra zorganizovali saleziáni spolupracovníci z Dolného Kubína už 26. mariánsky výstup na Choč. Výhľad z vrchola a sprievodný duchovný program si vychutnalo viac ako 70 účastníkov.

Samotný výstup začal vo Valaskej Dubovej novokňazským požehnaním Filpa Orlovského a inštrukciami animátora Tomáša. Cestu na vrch sprevádzali jednotlivé zastavenia, pripnuté na stromoch popri ceste, ktoré upriamovali pozornosť putujúcich na 100. výročie fatimských zjavení.

Prvá väčšia zastávka na doplnenie energie čakala spolupracovníkov asi po hodine cesty na Strednej poľane. Každý vytiahol vodu, desiatu alebo sladkosti. Zakrátko tak vznikli putujúce švédske stoly, čo všetkých ešte viac zjednotilo a umocnilo rodinnú atmosféru.

Cestou nahor vynášali pútnici aj kríž. Pri ňom na vrchole Choča, presne na pravé poludnie, slávili svätú omšu, ku ktorej sa pridali aj okoloidúci turisti. Nasledoval desiatok ruženca svetla a nechýbala ani tradičná spoločná fotka. Sladkou odmenou organizátori odmenili najmladšieho (pár mesačné bábätko) a najstaršieho (asi 70 ročný pán) účastníka výstupu.

Cestu späť si spolupracovníci krátili spoločnými rozhovormi a vzájomným spoznávaním.


Zdroj: www.salezianky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.