Konzultu saleziánskej rodiny hostili saleziánky

(Bratislava, 16. mája 2018) – Zástupcovia jednotlivých zložiek saleziánskej rodiny prítomných na Slovensku sa stretli 12. mája u sestier saleziánok v Bratislave. Všetkých privítala provinciálka FMA sr. Jana Kurkinová s provinciálom SDB donom Jozefom Ižoldom.

V úvode stretnutia jednotliví účastníci vo vzájomnom podelení odpovedali na dve otázky: Čo pekné som zažil/sme zažili v saleziánskej rodine za posledné obdobie? Čo by som najviac prial mojej zložke alebo aj celej saleziánskej rodine na Slovensku?

Moderátor saleziánskej rodiny na Slovensku a zároveň Konzulty, don Pavol Grach SDB sa v úvodnom príhovore dotkol úryvku zo Skutkov apoštolov (Sk 6,1-7). Zamyslenie prepojil so saleziánskou rodinou aj so slovami: „Základom animácie rodiny nie je uvažovanie o tom, kto, koľko a ako a na úkor čoho slúži iným zložkám, ale uvažovanie o tom, aké sú cesty, ktoré nás privedú k vzájomne sa obohacujúcej spoločnej účasti na saleziánskom poslaní.“

V programe konzulty bolo viacero bodov, ktoré sa dotýkajú každej zložky saleziánskej rodiny. Zazneli informácie najmä ohľadom stretnutia saleziánskej rodiny, ktoré sa uskutoční koncom októbra v Poprade, tiež o fungovaní nového internetového projektu, ktorý sa bude testovať, debatovalo sa aj o iniciatívach pre zasvätené povolania, o modlitbovom prepojení saleziánskej rodiny, o tom, ako rozvíjať animáciu o bl. Titusovi, a o celoslovenskom stretnutí mladých P18 v Prešove. Prítomní sa tiež vzájomne informovali aj o významných udalostiach budúceho šk. roka.

Po svätej omši, ktorú slávili uprostred dňa, a po osviežení sa obedom, pokračoval program konzulty v načrtnutých témach a v hľadaní ďalších spoločných krokov.

Konzulta saleziánskej rodiny je orgán, ktorý zjednocuje zložky saleziánskej rodiny. Vo svete existuje 31 zložiek saleziánskej rodiny, na Slovensku majú zastúpenie 8 z nich. Na Slovensku sa táto konzulta stretáva dvakrát do roka a jej poslaním je študovať a prehlbovať poznanie dona Bosca, posilňovať zmysel pre príslušnosť, predkladať spoločné formačné stretnutia a skúsenosti, poznávať pastoračné výzvy spoločnosti a miestnej cirkvi a snažiť sa uskutočňovať konkrétne apoštolské iniciatívy, na ktorých by sa podieľali všetky skupiny na danom území.

Monika Skalová FMA

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.