Púť motorkárov pri dubnickej Panne Márii

(Dubnica nad Váhom, 24. mája 2018) - Ľudia, ktorí prišli na Turíčnu nedeľu na rannú sv. omšu v Dubnici nad Váhom, mohli mať problém dostať sa do kostola. Všade totiž stáli motorky z Poľska! Nečakané prekvapenie ocenila najmä mužská časť návštevníkov nedeľných bohoslužieb.

Do saleziánskeho strediska dorazilo v sobotu večer cca 140 motorkárov, organizovaných cez Saleziánsky misijný volontariát v Krakove. Do Dubnice pricestovali z národnej púte na hore Butkov a u saleziánov si spravili prestávku pred ďalšou púťou, tentokrát do Medžugoria. Po večernej porade, sa motorkári pobrali na nočný odpočinok. Spali veľmi jednoducho, v spacákoch na karimatkách, ako praví pútnici!
 
Medzi pútnikmi boli aj vzácni hostia, provinciál krakovskej provincie saleziánov don Adam Parszywka a regionálny radca z Hlavnej rady Saleziánov don Bosca v Ríme don Tadeusz Rozmus.

Jeho príhovor v poľštine akoby podčiarkol turíčne udalosti spred 2000 rokov, kedy napriek rozdielnosti jazykov poslucháči veľmi dobre rozumeli, čo im chceli apoštoli vysvetliť. Okrem iného povedal: „Učeníci mali strach a boli zavretí vo Večeradle. Príchod Ducha Svätého spôsobil, že sa prestali báť a vyšli von! Začali ohlasovať Zmŕtvychvstalého Krista. A nie len slovami. Oveľa viac tým, ako žili. A toto sa týka aj nás, dnešných kresťanov. Nebyť „zavretí“ len vo svojich „bezpečných“ prostrediach, ale vyjsť von. A byť odvážnymi a radostnými svedkami Zmŕtvychvstalého.“

Po sv. omši sa pútnici ešte občerstvili pri káve a za burácania motorov sa vydali na ďalšiu púť.

Zdroj: saldub.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.