Biblická olympiáda saleziánskych svätých prekvapila témou

(Žilina, 31. mája 2018) - V piatok 25. mája sa v Žiline konala tradičná biblická súťaž spojená so životopisom nejakého svätca tzv. BOSS. V saleziánskom oratóriu medzi sebou súťažili žiaci žilinských základných škôl.

Prekvapením tohto ročníka bola nečakaná téma. Netýkala sa totiž Biblie ani nejakého svätca. Súťažiaci sa tento raz zamerali na misie v Ekvádore, ktoré popísal zosnulý saleziánsky misionár don Šutka vo svojej knihe Medzi Šuarmi.

Saleziáni prišli do Ekvádoru v roku 1888 na podnet vtedajšieho ekvádorského prezidenta, ktorý sa spolu s tamojším arcibiskupom obrátili priamo na dona Bosca. Stredobodom ich práce sa stala oblasť v ekvádorskom amazonskom pralese, kde sa zamerali na výchovu, evanjelizáciu a kultúrny rozvoj indiánskeho národa Šuarov. Medzi najvýznamnejších slovenských misionárov v tejto oblasti nepochybne patril aj don Ján Šutka.

Do olympiády sa zapojili tri školy, pričom každá vyslala dve družstvá. Tohtoročným víťazom sa stala škola Dobrého pastiera zo Soliniek.

Viac o saleziánskej misii v Ekvádore a donovi Šutkovi sa dozviete v Saleziánskom magazíne:

Zdroj: domkazilina.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.