Medzinárodné stretnutie saleziánskych inštitútov vyššieho vzdelávania tentokrát na Slovensku

(Bratislava, 7. júna 2018) - 10. až 11. mája sa v Bratislave konalo stretnutie zástupcov saleziánskych inštitútov vyššieho vzdelávania Európy. Účastníci pricestovali z Madridu, Barcelony, Turína, Benátok, Prahy a Žiliny. Nechýbali zástupcovia z Pápežskej saleziánskej univerzity, medzi nimi aj salezián Michal Vojtáš.

Počas dvojdňového stretnutia hodnotili programy, ktoré rozvíjali v uplynulom roku: aplikáciu smerníc univerzitnej pastoračnej starostlivosti v saleziánskych inštitútoch vyššieho vzdelávania, realizáciu tréningových kurzov, vzdelávanie personálu o saleziánskej identite.

Vypočuli si aj prezentácie nových iniciatív: definíciu výskumného modelu v súlade so saleziánskym poslaním, definíciu tréningového programu pre animátorov v pastorácii, pevnejší záväzok prehĺbiť osobnostnú formáciu v saleziánskej charizmatickej identite.

Stretnutie tiež poslúžilo k oboznámeniu sa so saleziánskymi inštitútmi vyššieho vzdelávania a rozvinutie práce prostredníctvom sieťovania. Obzvlášť sa sústredili na hostiteľa stretnutia, Inštitút sv. Tomáša Akvinského zo Žiliny.

Počas stretnutia prebehli tiež diskusie, rozhovory a výmeny dobrých skúseností s priestorom na dialóg, potrebné na fungovanie saleziánskej práce v súčasnom univerzitnom prostredí.

2018 06 07 ANS skoly

ANS, tl

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.