Deň detí spojil saleziánsku rodinu v Bystrici aj v Dubnici nad Váhom

(Banská Bystrica, Dubnica nad Váhom, 11. júna 2018) - Rodinná atmosféra, pestrý program, nasadenie animátorov a detská radosť, takto vyzerala oslava dňa detí v saleziánskych strediskách.

V nedeľu 3. júna sa, ako každoročne, oslavoval v Banskej Bystrici jeden z najkrajších detských dní. Tento rok sa niesol v duchu hesla „Ži svoj sen“. Animátori zo saleziánskeho strediska si pre deti pripravili zaujímavé atrakcie a stanoviská.

Celú akciu otvorilo vystúpenie šikovných detičiek zo základnej súkromnej umeleckej školy Lavuta. Po vystúpení sa všetky deti rozbehli na stanovištia, kde za splnenie úloh získavali body, ktoré mohli následne využiť na rôznych atrakciách. Nechýbali skákacie hrady, maľovanie na tvár a veľmi obľúbená cukrová vata.

„Pozitívne ma prekvapilo, koľko rodín s deťmi prišlo na MDD aj napriek tomu, že chvíľku pred začiatkom pršalo. Myslím si, že to bola vydarená akcia a urobila radosť deťom. Každé si našlo nejaké stanovište, ktoré ho bavilo. Je to hlavne vďaka ochote animátorov, ktorí obetovali svoj voľný čas pre dobrú vec,“ povedal animátor Jakub Murin.

V Dubnici nad Váhom sa oslava detí uskutočnila v nedeľu 10. júna na sídlisku „Účko“. Saleziánska rodina spolu s animátormi pripravila pre najmenších bohatý program.

Deti si zasúťažili v rôznych disciplínach: hádali predmety ukryté pod plachtou, skákali cez lano, vozili sa na fúriku, chodili po lane ako cirkusoví kaskadéri či rozosmievali smutného animátora. Každé dieťa, ktoré sa zahralo a splnilo svoju úlohu, dostalo na záver sladkú odmenu.

Okrem zábavy spoznali deti aj nových kamarátov, rodičia si trochu oddýchli a všetci si naplno užili nedeľné popoludnie, ktoré bolo malou ochutnávkou leta a blížiacich sa táborov.

Zdroj: sbb.sk, saldub.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.