Školský rok ukončili dievčatá z Luníka víkendovým táborom

(Borda, 4. júla 2018) - Na záver školského roka, počas ktorého sa Šmoulinky pravidelne stretávali na stretkách, si pre nich animátorky so sestrou Zuzkou pripravili víkendový tábor na Borde. Záverečná cesta dievčatá priviedla nielen do inej krajiny, ale aj do minulosti.

Šmoulinky sa ocitli v Amerike za čias Indiánov. Na ceste ich sprevádzala indiánska princezná Pocahontas. Hneď po príchode prijali indiánske mená a vyrobili si krásne náhrdelníky a čelenky, aby zapadli medzi ostatných Indiánov. Neskôr sa naučili aj iným užitočným zručnostiam, ako hod oštepom či streľba z luku.

Program prerušil príchod Európanov, ktorí si chceli podmaniť zem Indiánov. Tí sa museli pripraviť na boj a všetko iné, čo ich mohlo počas cesty postretnúť. Taktiež sa povozili na ohnivom tátošovi, ktorý poslúcha len krásne devy. Indiáni tak boli s pomocou Šmouliniek pripravení na boj.

Lenže láska Pocahontas k jednému z Európanov ich naučila, že násilie problémy nerieši a vybrať si cestu lásky je dôkazom naozajstnej zrelosti. A tak sa večer ukončil veselou tancovačkou, opekačkou a svätou omšou pri svetle sviečok. Posledný deň výletu dievčatá ukončili získaním pierok za ich odvahu, šikovnosť, mlčanie, láskavosť a vedomosti. Veríme, že si Šmoulinky tento tábor užili, a že si z neho odniesli krásne zážitky.

Zdroj: www.lunik9.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.