Saleziánske LABoraórium v Prešove navštívili stovky mladých

(Prešov, 2. augusta 2018) - Počas národného stretnutia mládeže v Prešove, na konci júla, sa konalo v tamojšom saleziánskom stredisku aj Saleziánske popoludnie angažovanosti. Išlo nielen o stretnutie sa mladých ale aj o odpoveď pápežovi Františkovi na jeho výzvu, aby sa mladí angažovali vo svojom okolí.

A pretože mladí v saleziánskom prostredí sa angažujú najmä v oblasti výchovy a evanjelizácie – toto popoludnie bolo zamerané práve na animátorstvo. To je ten saleziánsky spôsob ako sa angažovať pre druhých. Popoludnie angažovanosti pre saleziánsku mládež malo teda názov LABoratórium - a cieľom bolo ponúknuť a motivovať mladých ku skutočnej službe animátora.

Do priestorov saleziánskeho strediska v Prešove sa zišlo v piatok 27. júla popoludní asi päťsto mladých. Ponuka bola pestrá: mohli zažiť na vlastnej koši, že hrať sa neznačí len vypĺňať voľný čas, delili sa o svoje skúsenosti z animátorstva a objavovali nanovo jeho význam, spoznávali aj svoje umelecké vlohy, s profesionálnou basketbalistkou hovorili o hodnote športu, z prvej ruky sa dozvedeli viac o misii v Azerbajdžane, dostali prvú ochutnávku z nového projektu Teológia pre mladých a nechýbali ani rozhovory o povolaní a o možnosti misijného dobrovoľníctva.

Popri týchto rôznych workshopoch mali mladí priestor sa aj zahrať, zatancovať si mládežnícke spoločenské tance, stráviť čas rozhovormi so saleziánmi či saleziánkami, a rovnako využili aj možnosť modlitby v miestnom kostole, kde bola celý čas vystavená k adorácii Sviatosť oltárna.

„K saleziánskej charizme patrí, aby sa mladí takto spoločne stretali a aby sa tešili z toho, že sú spolu, a pritom sa môžu stretnúť aj s Pánom Bohom. Asi sa nám to podarilo naplniť práve týmto stretnutím – byť spolu a tešiť sa. Pán Boh to požehnal, od počasia, až po ochotných ľudí, ktorí na tom všetkom spolupracovali; bolo to tak v Božích rukách,“ zhodnotil s radosťou delegát pre pastoráciu mládeže don Ján Holubčík.


Spracoval:rhsdb
Foto: Nikolaj Chirkov

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.