Domkári z Košíc predstavili hru V Betánii

(Košice 18. decembra 2018) – Divadelníci zo zoskupenia NÁDENNÍK, z košickej Domky, predstavili novú hru s názvom V Betánii. Inšpirácia vychádza z príbehu Márie Magdalény, podľa knihy Márie Valtorty. Mladí ochotníci ponúkli redstavenie už v Poprade a v Košiciach. V januári chcú ísť aj do ďalších miest.

Divadelné predstavenie vťahuje diváka do príbehu rodiny, ktorá prechádza skúškou. Je to príbeh ženy, brata, sestry, Márie, Magdalény. Predstavenie je postavené na slove a pomocou hry svetla, hudby, projekcie a tanca je dotvorené tak, aby sa v príbehu mohol nájsť každý divák. Divadelná hra vznikla aj vďaka finančnej dotácii Košického samosprávneho kraja.

2018 12 18 divadlo 3h-2

V októbri 2018 divadelníci premiérovali v Poprade, kde odohrali dve predstavenia. V Košiciach hrali hru tri krát, raz v rámci Dní sakrálneho umenia a ďalšie dve predstavenia sa uskutočnili počas prvého decembrového víkendu.

Aktuálne herci zo zoskupenia Nádenník komunikujú s ďalšími slovenskými mestami, v ktorých by mohli hru predstaviť. Termíny a mestá budú zverejnené v januári 2019 na stránke http://nadennik.sk.

2018 12 18 divadlo 3h-3

2018 12 18 divadlo 3h-4

2018 12 18 divadlo 3h-1

rhsdb, Informovala Valéria Snopková, foto Michal Hudec

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.