Animátor podľa srdca dona Bosca

(Kvetnica, 10. apríla 2019) - V dňoch 22. – 24. marca sa desiati animátori z košickej Kalvárky zúčastnili animátorskej víkendovky na chate v Kvetnici. Sprevádzal ich Tomáš Danko SDB a saleziánski kandidáti.

Spoločný čas odštartovali v piatok večer svätou omšou a deň zakončili krížovou cestou. Sobotné doobedie bolo zamerané na formáciu animátorov. Bol to čas, kedy sa zamýšľali nad identitou animátora podľa srdca dona Bosca a preberali evanjelium podľa Lukáša. Uvažovali nad otázkou, či môže slepý viesť slepého a nad tým, ako to súvisí s animátorstvom. O tom, že nie je ľahké niekoho viesť, sa presvedčili aj na vlastnej koži prostredníctvom malej aktivitky.

Poobedie si spríjemnili menšou prechádzkou v prírode za krásneho počasia. K večeru sa začali črtať aj prvé návrhy na letné tábory a našiel sa čas aj na spoločný film.

Posledný deň nechýbala duchovná obnova. Animátori sa venovali téme svätosti a počúvali o tom, ako byť tichý a chudobný duchom. Víkendovku zakončili svätou omšou a obnovení na duchu aj na tele sa vrátili opäť domov.

Zdroj: kalvarka.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.