Savio race 2019: A beží sa ďalej

(Dubnica nad Váhom, 6. mája 2019) - Dominik Savio. Chlapec, ktorý dokázal, že už v mladom veku sa môžeme stať svätými. Avšak, ani jeho cesta ku svätosti nebola bez prekážok a námahy.

Pretekári z Dubnice nad Váhom, ktorí sa prvú májovú sobotu postavili na štart druhého ročníka Savio race, mali svoju cestu do cieľa podobného charakteru. Duševnú námahu však nahradila fyzická.

Ťahanie pneumatiky, preskakovanie a podliezanie lavíc či nosenie medicimbalu dalo zabrať malým i veľkým. Štartovalo sa v troch kategóriách rozdelených medzi chlapcov a dievčatá.

Rodičia a všetci, čo si chceli vyskúšať trať, boli zaradení do poslednej špeciálnej kategórie s hromadným štartom, ktorá nebola hodnotená. Dĺžka trate bola približne jeden kilometer a viedla po hrboľatom trávnatom teréne za kostolom sv. Jána Bosca.

Na čele s donom Pavlom Piatrovom SDB sa o priebeh akcie postarali animátori z dubnického saleziánskeho strediska Kaťák a dobrovoľníci z tímu Champion Club, ktorí zabezpečili aj potrebný materiál na postavenie trate.

Zdroj: saldub.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.