KAMA 2019: Radosti a priateľská pohoda aj napriek športovej rivalite

(Banská Bystrica, 17. mája 2019) - Počas druhého májového víkendu sa bystrické stredisko opäť zaplnilo mladými chlapcami z rôznych častí Slovenska. Tímy docestovali zďaleka, aby si mohli zmerať sily v celoslovenskom finále futbalového turnaja KAMA.

Turnaja sa zúčastnilo 13 tímov – sedem v kategórii starších a šesť v kategórii mladších. V piatok turnaj odštartoval mládežníckou svätou omšou. Po nej mali hráči voľný program. Chlapci nezapreli športového ducha a takmer všetci strávili večer pozeraním MS v hokeji.

V sobotu ráno začali prvé zápasy. Hráči boli plní energie a zápalu do hry. Svojimi výkonmi potvrdili, že futbal tvorí značnú časť ich života. Napriek rivalite na ihrisku panovala v stredisku príjemná atmosféra. Večer bystrickí chlapci odohrali napínavé semifinále proti Námestovu, v ktorom o víťazovi rozhodli až penalty. V nedeľu sa po svätej omši pokračovalo v turnaji. Zápasy končili tesne a atmosféra bola nabitá emóciami. Posledný zápas o prvé miesto hrali domáci proti Bardejovu. Vo veľmi vyrovnanom zápase opäť rozhodovali penalty a Banská Bystrica sa nakoniec stala víťazom staršej KAMY.

„Toľko prosieb letelo k Bohu, nespočetne veľa strelných modlitieb. Bolo to čím ďalej napínavejšie. Nikto nevyhrával ani v semifinále s Námestovom, ani vo finále s Bardejovom. V semifinále po siedmych penaltových kolách napätie zmizlo. Vytrhol nás z neho hráč Námestova, ktorý neskóroval. Vlastne ani neviem, ako sa to stalo, lebo som mal zatvorené oči. Len výkriky ma vytrhli z prosieb a už som v kruhu skákal s celým tímom,” neskrýval radosť František Chytil z domáceho družstva.

V mladšej kategórii sa o zlato pobili Námestovo s Dolným Kubínom. Víťazstvo si napokon odniesli domov chlapci z Námestova. „Ani tohtoročná KAMA nezaostala za očakávaniami. Veríme, že každý zažil skutočný športový a spoločenský zážitok. Vidíme sa o rok,” odkazujú organizátori.

Kompletné umiestnenie v obidvoch kategóriách:

Starší:

1. Banská Bystrica
2. Bardejov
3. Košice – Tri hôrky
4. Námestovo
5. Humenné
6. Uzovský Šalgov
7. Dolný Kubín

Mladší:

1. Námestovo
2. Dolný Kubín
3. Bardejov
4. Prešov A
5. Banská Bystrica
6. Humenné

 

Zdroj: sbb.sk

 

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.