Zážitkové aktivity, ale aj duchovný rast ponúkli mladým saleziáni v Novej Dubnici

(Podskalie, 25. júla 2019) - Letné prázdniny sa v saleziánskom mládežníckom stredisku v Novej Dubnici začali týždňovým pobytovým táborom pre mladých zo strediska. Dočasným domovom sa pre účastníkov stala nádherná príroda Strážovských vrchov, v blízkosti dedinky Podskalie pri Považskej Bystrici.

Program bohatý na množstvo zážitkov pre mladých pripravili ich starší priatelia, animátori, spolu s bratmi saleziánmi. Zážitkov bolo skutočne mnoho. Na svoje si prišli milovníci športu, turistiky a adrenalínu, ale aj tí čo sú ladení skôr poeticky. Zážitkové aktivity ako lovenie a príprava pokrmu, zdolávanie jaskyne, výstup na vrch na východ slnka, to je len zlomok toho, čo všetko sa dalo za tak krátky čas zažiť. Pravdaže, priestor tu bol aj pre duchovný rast. Spoločná modlitba, duchovná obnova či každodenné slávenie Eucharistie, pomohlo mladým zakúsiť, akú radosť prináša pravidelný duchovný život.

„Sme vďační Bohu, že okrem jedného úrazu, všetci ostatní prežili nádherný týždeň. Ostáva nám len dúfať, že tento silný náboj pretavia tiež do služby mladším, v podobe animátorstva na niektorom našom podujatí,“ dodávajú saleziáni.

Zdroj: faranovadubnica.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.