Saleziánska odborná škola v Žiline skúmala možnosti spolupráce s Tanzániou

(Žilina/Tanzánia, 18. septembra 2019) - Dvojica dobrovoľníkov zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline sa prostredníctvom misijnej organizácie SAVIO zúčastnila stáže v saleziánskych technických školách v africkej Tanzánii. Saleziánsky odchovanec Juraj Bartoš a salezián Ján Fábian tu počas letných prázdnin nadväzovali kontakty a skúmali možnosti budúcej spolupráce.

Za tri týždne navštívili odborné školy v Dodome, Dar es Salaame a v Iringe. Zaujímala ich vybavenosť dielní, obsah učebných osnov, zručnosti učňov i majstrov. Keďže v tomto období v krajine naplno prebiehalo vyučovanie, mali možnosť navštíviť vyučovacie hodiny, komunikovať s majstrami i s vedením jednotlivých škôl. Porovnávali tematické plány a hodnotili rizikové faktory krajiny. Zamerali sa najmä na autoopravárske, murárske a stolárske odbory a tiež informatickú spôsobilosť žiakov jednotlivých škôl.

Popri spoznávaní miestnej kultúry a učení základov svahilčiny sa Slováci aktívne zapojili aj do voľnočasových aktivít africkej mládeže. Podelili sa so svojimi skúsenosťami s domácimi učiteľmi a prihovorili sa aj žiakom, ktorým odovzdali pozdravy a predstavili našu krajinu.

Zdroj: www.sos.sdb.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.