Spolupracovníci z Dolného Kubína opäť zorganizovali mariánsky výstup na Choč

(Dolný Kubín, 22. októbra 2019) - Asi 80 ľudí z dolnokubínskej farnosti sa odhodlalo už po 29. raz vystúpiť do výšky 1600 m n. m. na majestátny Choč. Saleziáni spolupracovníci, tradiční organizátori tohto podujatia, tento rok pripravili pre účastníkov úryvky z encykliky pápeža Františka Laudato Si (Chválim Ťa, Pane). Texty zamerané na starostlivosť o životné prostredie a environmentálnu spravodlivosť rozdali účastníkom na štarte vo Valskej Dubovej a sprevádzali ich aj počas cesty, zavesené na stromoch.

Vrcholom dňa bola svätá omša na Choči, ktorú celebroval kaplán Andrej Ondrejka. Povzbudil účastníkov, aby sa nevzdávali svojich snov a zároveň im poďakoval, že mu pomohli splniť ten jeho - mať svätú omšu v prírode na kopci s ľuďmi, ktorí sú mu zverení a ktorých má rád.

„Choč preveril naše fyzické i psychické sily, kolená i topánky pri zostupe, nechýbal ani adrenalín pri stretnutí sa so živým jeleňom v tesnej blízkosti. Ďakujeme všetkým účastníkom, ako i mladým rodinkám, ktoré opustili pohodlie domova a prišli z plných pľúc načerpať telesné i duchovné sily a utužiť vzájomné vzťahy vo farnosti,“ uzatvára účastníčka výstupu, saleziánka Vierka Antalíková.

Zdroj: www.salezianky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.