Saleziánska rodina liezla aj tento rok

(Rožňava, 25. októbra 2019) - Domkárski lezeniachtiví nadšenci, v spolupráci s rožňavskými saleziánmi, zorganizovali v prvej polovici októbra 13. ročník celoslovenskej lezeckej súťaže Rožňavský Kameňák. Lezci sa okrem zmerania síl a porovnania poctivosti príprav na súťaž, tešili aj na tradičnú rodinnú atmosféru a budovanie starých, ale aj nových priateľstiev.

Piatkový večer sa niesol v pokojnej atmosfére v kruhu hier, rozhovorov a vytvárania nových priateľstiev. Sobota ráno začala tradične svätou omšou a spoločnými raňajkami na KZŠ sv. Jána Nepomuckého. Účastníci sa presunuli na miestnu lezeckú stenu, kde krátkym príhovorom otvoril súťaž salezián don Marián Drahoš.

Súťaž začala kvalifikáciou, kde lezci zbierali body, aby sa preliezli do finále. Po finále a chutnom guláši sa všetci účastníci presunuli do šopy saleziánskeho strediska, kde sa slávnostne ukončil tohtoročný Rožňavský Kameňák odovzdaním cien.

Súťažiaci si aj tento rok zmerali svoje sily v dvoch súťažných kategóriách. V kategórii dievčat sa na prvom mieste umiestnila Juliana Záňová z košického strediska Tri hôrky a v kategórii chlapcov Lukáš Kapusta z Banskej Bystrice. „Víťazom blahoželáme a ostatným prajeme veľa energie, chuti a motivácie do trénovania na ďalší ročník,“ odkazujú organizátori.

Zdroj: www.domka.sk


 

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.