Prečítajte si aktuálne Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 15. novembra 2019) – Najnovšie vydanie časopisu Don Bosco dnes opäť prináša zaujímavosti zo saleziánskeho sveta doma i v zahraničí.
 
Medzi dôležité prvky saleziánskeho apoštolátu patrí práca v masmédiách. Ako sú saleziáni prítomní v tejto oblasti a aké majú pred sebou výzvy, sa dočítate v rozhovore s Rastislavom Hamráčkom, provinciálnym delegátom pre médiá.

Posledný septembrový víkend sa v Banskej Bystrici stretlo vyše 700 saleziánskych animátorov z celého Slovenska na podujatí Akcia animátor Banská Bystrica (AABB). Neopakovateľnú atmosféru, ktorú mladí priniesli do stredu Slovenska sme pre vás zachytili vo fotoreportáži.

Echo mimoriadneho misijného mesiaca októbra, ktorý vyhlásil pápež František, v nás ešte rezonuje. Oslovili sme prvú misionárku, ktorá prišla do Slovenskej provincie sestier saleziánok sestru Lucíu Vasquez FMA, aby sa s nami podelila o cestu svojho misionárskeho povolania. Jej rozprávanie nájdete v rubrike saleziánska rodina.

Patria mobily do rúk malých detí? „Každá rodina by si mala prehodnotiť svoju situáciu a vytvoriť si vlastné pravidlá fungovania v digitálnom svete,“ píše saleziánka spolupracovníčka Barbora Okruhľanská. Jej rady pre rodičov na túto tému nájdete v tradičnej rubrike mediálna výchova.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Red.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.