Storočnicu dona Ernesta oslávia v Bratislave i v Košiciach

(Bratislava, Košice, 9. januára 2020) – V deň menín dona Ernesta, 12. januára, v nedeľu, si ho saleziánska rodina pripomenie na dvoch podujatiach – v Bratislave u saleziánov na Miletičovej i v Košiciach u saleziánov na Kalvárii.

Spomienková svätá omša v Bratislave sa bude konať v nedeľu o 11.00 h v kostole saleziánov na Miletičovej. Myšlienky, spomienky i svoje svedectvo ponúkne ako kazateľ salezián don Marián Valábek, ktorý bol členom provinciálnej rady v čase, keď bol don Macák provinciálom, a taktiež bol direktorom komunity v Šaštíne, keď tam don Ernest žil v ostatných rokoch života. Po svätej omši bude na priečelí kostola odhalená pamätná tabuľa dona Ernesta Macáka.

V Košiciach sa saleziánska rodina stretne v nedeľu 12. januára popoludní, o 15.00 h v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Kalvárii. Najprv je v programe možnosť eucharistickej adorácie s myšlienkami Ernesta Macáka a o 16.00 bude program pokračovať spomienkami, svedectva dvoch saleziánov, i čítaním z diela dona Ernesta o modlitbe Otčenáš.

rhsdb

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.