Cez všetko sa dá premodliť

„Býval som unavený, zavše aj ubitý, nikdy som sa však neprestal tváriť ako nenormálny, ako poloblázon, ako ten, ktorému´haraší´,“ opisuje začiatky 15-ročnej hry na tichého blázna slovenský salezián – Ernest Macák.

Počas komunizmu dva roky potajme organizoval rehoľný život mladých saleziánov, kým ho v septembri 1952 nezatkla tajná polícia. Väznili ho a neľudsky mučili. Aby nič neprezradil začal sa tváriť ako pomätený. Postupne rodičia vymohli jeho prepustenie z psychiatrie do domácej liečby, ale aj tu musel pokračovať v predstieraní. Dostal 36 elektrošokov a roky ho tajne sledovali, či sa neprezradí.

Ako to, že pri tom všetkom skutočne neprišiel o rozum? Boli to premárnené roky života alebo nie? Pozrite si inšpiratívny príbeh "blázna pre Krista", ktorý nám rozpovedia jeho blízki.

Predchádzajúce diely a bonusové videá si môžete pozrieť na saleziánskom youtube kanáli.

Viac o Ernestovi Macákovi sa dozviete v tlačenej brožúrke Vydavateľstva DON BOSCO s názvom Modlitba je najväčšia veľmoc! Brožúrky z edície Viera do vrecka nájdete v kníhkupectvách alebo na donbosco.sk.

 

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.