Saleziánska rodina slávila misijnú nedeľu online

(Bratislava, 19. októbra 2020) – S misijnou ponukou prišiel predovšetkým tím projektu Oratko online. Misijnú nedeľu uviedli obrázkovým zamyslením nad Božím slovom, zdieľali aktivity zo stredísk a vyvrcholením bola klasická Čajovňa live o 17-tej. Jej špeciálnymi hosťami boli saleziáni Anton Odrobiňák, misionár v Ekvádore a Ján Krupa, misionár na Sibíri. Online stretnutie moderovali misijné dobrovoľníčky Veronika Rendeková a Alžbeta Zelná.

Krátke video o misiách natočili aj dobrovoľníci z projektu VIDES. Mladí dobrovoľníci, ktorí už majú skúsenosť s angažovaním sa pre deti a mladých na misiách, odpovedali na otázku, čo pre nich znamenajú misie.

Zaujímavou aktivitou bola aj online modlitba svätého ruženca zo saleziánskeho strediska v Trnave na Kopánke. Spoločne s rodinami sa saleziáni a sestry modlili za misie, zvlášť za Srí Lanku. Okrem toho sa počas celého víkendu online prihovárali ľuďom zo strediska aj misionári Maroš Peciar SDB, Karol Maník SDB a saleziánka Kamila Seidlová FMA.

Salezián Daniel Holúbek ponúkol mladým cez stránku Bondosco návod, ako byť misionárom a užiť si to naplno. Vo svojom videu ponúka 5 spôsobov, ako byť misionárom počas korony.

Zdroj: www.salezianky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.