V Bardejove na Poštárke vzniklo nové materské centrum

(Bardejov, 26. októbra 2020)  S príchodom nových pastoračných asistentov na Poštárku prichádza aj realizácia nových projektov. Jedným z nich je vznik materského centra. Informuje o tom mesačník saleziánskej rodiny v Bardejove PoBaVi.sk.

Cieľom centra je pomôcť rómskym mamičkám pri starostlivosti a výchove ich malých ratolestí a v neposlednom rade venovať pozornosť ich správnemu fyzickému aj psychickému vývinu. Je známe, že pomocou hier sa rozvíja mozog dieťaťa a vytvárajú sa základy pre jeho schopnosti. Preto sa aj v centre venuje pozornosť hrám a aktivitám zacieleným na rozvoj jemnej a hrubej motoriky, jazykových, komunikačných a vzťahových schopností, prehĺbenie vzťahu mama-dieťa a pod.

V materskom centre už prebehli aj prvé stretnutia. Jeho vedením bola poverená pastoračná asistentka Martina Jurčišinová. „Veríme, že toto centrum bude veľkým prínosom a požehnaním pre celú Poštárku, no najmä pre mladé matky, ktorým je určené, a že jeho nádejné začiatky nezastaví ani nepriaznivá situácia okolo pandémie koronavírusu,“ uviedla asistentka.

Zdroj: PoBaVi.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.