SDM2019 – Svätý Otec dal mladým na úvod niekoľko bodov (+video)

(ANS, Panama 25. januára 2019) – „Táto krajina nás prijala so srdečnosťou a farbami. Toto je sviatok radosti, nádeje pre Cirkev a je to svedectvo viery pre svet.“ Asi 350 000 mladých a s nimi Svätý Otec prežili vo štvrtok 24. januára večer miestneho času na Campo Santa María La Antigua v hlavnom meste Panamy slávnostné otvorenie Svetových dní mládeže. Pápež František odovzdal mladým vo svojom príhovore niekoľko pekných posolstiev.

- Peter a Cirkev kráčajú s vami a my vám chceme povedať, aby ste sa nebáli, aby ste šli vpred s obnovenou silou a s vytrvalou nepokojnosťou, ktorá nám pomáha a nás pohýna byť ešte radostnejšími a ochotnejšími, lepšími svedkami evanjelia.

- Učeník nie je iba ten, ktorí príde na určité miesto, ale aj ten, kto začína s rozhodnosťou a nemá strach z rizika a z kráčania.

- Vy, drahí mladí, ste priniesli toľko obiet, aby ste sa mohli stretnúť a byť tak skutočnými majstrami a remeselníkmi kultúry stretnutia.

- Vašimi gestami a správaním, pohľadmi a túžbami a najmä vašou citlivosťou odmietate a odpájate sa od všetkého toho, čo sa zameriava a nástojí na zasievaní rozdelenia.

- Vy nás učíte, že stretnúť sa neznačí maskovať sa ani myslieť všetci rovnakým spôsobom... Nie, nie toto. Kultúra stretnutia je pripomienkou a pozvaním udržať živý ten spoločný sen.

- Áno, veľký sen schopný zahrnúť všetkých. Ten sen, pre ktorý Ježiš dal svoj život na kríži a Duch Svätý v deň Turíc zostúpil a zapálil ohňom srdce každého muža a ženy, tvoje a moje.

- Čo nás drží zjednotenými? Prečo sme sa spojili? Čo nás pohýna stretať jeden druhého? Istota poznania, že sme boli milovaní príťažlivou láskou. Láska Kristova nás pohýna.

- Táto láska nie je násilná, nezneužíva, neodsúva na okraj, nemlčí, láska, ktorá neponižuje, ani nerobí závislým. Je to láska Pána, láska každodenná, láska diskrétna a úctivá, láska k slobode a pre slobodu, láska, ktorá uzdravuje a dvíha.

- Mária sa odvážila povedať „Áno“. Mala odvahu dať život Božiemu snu. A o to isté chce anjel požiadať teba, teba, teba a mňa: Chceš, aby tento sen ožil?

- Každý sa vráti domov s tou novou energiou, ktorá sa rodí zakaždým, keď stretáme druhých a Pána, plní Ducha Svätého.

2019 01 25 sdm posolstva1

2019 01 25 sdm posolstva2

Pozrite si aj videozostrih zo stredy 23. januára 2019.

ANS, rhsdb, FOTO: ANS/VaticanMedia

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.