17 hráčov, 5 trénerov a 2 dni plné (nielen) futbalu

(Bratislava, 20. februára 2023) – Vo februári sa u saleziánov na bratislavskej Mamateyke uskutočnil teambuilding mladších hráčov (U13). Témou víkendu bola futbalová akadémia FK Mamateyka.

Chlapci odštartovali večer dvojhodinovým futbalovým zápasom. Večer mali prostredníctvom súťažného kvízu možnosť spoznať nových trénerov, členov futbalovej akadémie aj tímy hľadajúce posily. Po večerných modlitbách mohol každý z nich popremýšľať, akú taktiku si zvolí pri šplhaní na futbalový vrchol.

Ráno zostra prešli k téme spolupráca. „Overili sme si ako dokážu jeden za druhého bojovať, veriť si a posúvať sa spoločne ďalej ako tím. Škola… slovo, ktoré nikto počuť nechcel, ale prítomná bola. Každý správny futbalista musí mať v hlave aj v nohách a preto boli chalani podrobení testu od slovenského jazyka až po znalosti futbalovej histórie,“ opisuje priebeh teambuildingu jeden z trénerov.

Potom sa chlapci presunuli do „výcvikovej arény“ na tréning hlavných atribútov futbalistu. Mladé futbalové talenty si pred začiatkom sezóny preverili, ako sú na tom rýchlostne, herne aj fyzicky. Spoločný víkend zakončili rodinným turnajom a ocenením troch najlepších hráčov.

Zdroj: mamateyka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.