Aby láska prinášala ovocie, nezabudnite na korene

(Košice, 17. septembra 2021) – Týmito slovami povzbudil Svätý Otec mladých v Košiciach. Domka – Združenie saleziánskej mládeže si svoje korene tiež pripomenula. Saleziánski mladí z celého Slovenska sa stretli v stredisku na Kalvárii, kde pred 30 rokmi Domka vznikla. Potom sa spoločne odobrali na Štadión Lokomotíva, aby sa stretli s pápežom Františkom.

V utorok, 14. septembra 2021 sa stretla saleziánska mládež spolu s bratmi saleziánmi a sestrami saleziánkami, aby oslávila 30 výročie vzniku Domky. Všetci zúčastnení dostali pri vstupe balíčky, v ktorých našli okrem malého občerstvenia aj niečo na pamiatku. V areáli Kalvárie ich už čakali predajné stánky Vydavateľstva Don Bosco, Savio – Dagorettimarket, Laura stánok, či stánok s dobrou kávou zo Zlatého zrnka. No centrom pozornosti bol Domka stánok, kde sa mohli občerstviť chutnými koláčikmi, zakúpiť si Domkatričko či limitovanú edíciu Fajn kávy „Domkáva“. Mladí saleziánskej rodiny sa takto stretli po dvoch rokoch, kedy sa naposledy konala Akcia animátor Banská Bystrica.

Po tancoch a priateľských rozhovoroch nasledovala slávnostná svätá omša. Hlavným celebrantom bol súčasný predseda Domky don Ján Holubčík SDB. Ten na úvod privítal všetkých prítomných slovami Svätého Otca: „Obnova bez mladých neexistuje.“ Významnými hosťami boli zakladateľ Domky don Karol Maník SDB a slávnostný kazateľ a tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS Matúš Reiner. „Domka vznikla, aby sa dobro šírilo ďalej,“ povzbudil mladých vo svojom príhovore don Karol Maník SDB.

Na záver sv. omše prebehlo vylosovanie súťaže #domkachallenge a víťazom sa stalo stredisko z Trnavy – Kopánky. Predseda Domky poďakoval domácej komunite na Kalvárii a mladým, ktorí pomohli celú akciu zorganizovať, ale i komunite bratov a sestier na Troch hôrkach a sekretariátu Domky. Predsedníctvo Laury, združenia mladých spolu s riaditeľkou sekretariátu sr. Máriou Nagyovou FMA zase poďakovalo predsedovi a riaditeľke sekretariátu Domky za dobré vzájomné vzťahy a všetku službu, ktorú mladým venujú.

Po slávnostnej sv. omši sa účastníci presunuli na stretnutie so Svätým Otcom, ktoré vo všetkých zanechalo hlboké stopy povzbudenia, lásky a pochopenia.

„Oslavy tridsiatky Domky ešte nekončia. Pre všetkých, ktorí nás sledujú na sociálnych sieťach pripomíname, že budú pokračovať naše online relácie Komunitné pondelky, kde sa dievčatá z predsedníctva Katka a Barča spolu s Klaudi stretávajú s hosťami z jednotlivých stredísk a rozprávajú o rôznych zážitkoch a skúsenostiach, ktoré sa im spájajú s Domkou,“ odkazuje predseda združenia.

Zdroj: domka.skFoto: Klaudia Drdúlová, Lucia Kuklicová, Michal Jiříček

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.