Adventný sociálny projekt exallievov bude aj tento rok pomáhať núdznym

(Bratislava, 21. novembra 2017) – Združenie exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku ponúka už 4. rok možnosť zapojiť sa do aktivít sociálneho programu "Darujme úsmev". Počas tohtoročného adventu sa chcú odchovanci dona Bosca zamerať na diela saleziánskej rodiny a Slovenskej katolíckej charity. Na základe overených tipov od partnerov projektu pripravili exallievi zoznam s potrebami, ktoré pomôžu zlepšiť životnú situáciu konkrétnych ľudí a rodín. Obdarovať druhých možno oblečením, školskými pomôckami, hygienickými potrebami, potravinami, ale aj domácimi spotrebičmi. Stačí zakliknúť formu pomoci vo formulári a nahlásiť svoje kontaktné údaje. ZOZNAM POTRIEB RODÍN


 

Ďalšou formou ako spríjemniť Vianoce deťom zo sociálne slabších vrstiev sú tzv. Shoeboxy. V zozname si môžete vybrať dieťa alebo rodinu, ktorú by ste chceli potešiť a zabaliť svoj darček pre ne do škatule od topánok. Tie budú následne zabalené do baliaceho papiera a roznesené do rodín. ZOZNAM HĽADANÝCH "SHOEBOXOV"

Ak by ste v predvianočnom zhone nestíhali nakúpiť veci zo zoznamu konkrétnych potrieb alebo pripraviť Shoeboxy, je tu možnosť poslať ľubovoľnú sumu peňazí so želaním, ako a kde ich použiť. Finančne je možné taktiež podporiť peňažnú zbierku pre chlapcov zo saleziánskeho sirotinca Pokrova v Ľvove pod názvom Úsmev pre Ukrajinu.

Adventný sociálny projekt organizujú slovenskí exallievi v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a saleziánskou rodinou na Slovensku (FMA, VDB, Family Garden, Savio). 

Podrobné informácie ako pomôcť nájdete TU.

Zdroj: www.exallievi.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.