Adventný volejbalový turnaj v Senici prilákal desiatky mladých

(Senica, 17. decembra 2019) – Prvý decembrový víkend sa senickom stredisku Domky konal v poradí už druhý ročník volejbalového turnaja o pohár dona Bosca. Športového podujatia sa zúčastnilo 21 tímov z celého Slovenska, čo predstavuje 160 mladých nadšencov volejbalu.

Okrem Senice, Myjavy či Holíča sa prihlásili aj účastníci z Dubnice, Bratislavy, Nitry, Dolného Kubína a ďalší. Tímy boli rozdelené do dvoch kategórií: Enjoy a Advanced. Turnaj otvorili športovci spoločnou modlitbou, a potom sa rozišli na jednotlivé športoviská.

Hráči usilovne bojovali, podávali a smečovali, aby zápasy vyhrali a mohli tak neskôr hrať aj o medaily či o samotný putovný pohár dona Bosca.

Víťazom nižšej kategórie Enjoy sa stal „Holíč team“, na druhom mieste sa umiestnil tím mladých prevažne z Borského Mikuláša s názvom „Štolverky“. Ako tretí v poradí skončili mladí z organizácie „Senica 2.0“.

Zápasy vyššej kategórie Advanced pokračovali aj v nedeľu. V poobedňajších hodinách sa začalo s hraním postupových zápasov a po napínavej hre na 3. mieste skončil tím zmiešaný zo Seničanov a Dubničanov „6 statočných“, na 2. mieste sa umiestnil tím z Dolného Kubína „Untouchables“. Putovný pohár dona Bosca a prvé miesto si odniesol tím z Myjavy „Mne je jedno“.

Zdroj: www.domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.