Aj tento rok sa stretli lezci saleziánskej rodiny

(Rožňava, 3. novembra 2017) – V druhej polovici októbra sa v Rožňave konal 11. ročník celoslovenskej lezeckej súťaže Kameňák. Športové podujatie každoročne organizuje rožňavská Domka spolu s komunitou rožňavských saleziánov v spolupráci s mladými lezeniachtivými nadšencami zo strediska.

Aj tento rok prichádzali lezci z celého Slovenska s viacerými cieľmi. Okrem zmerania síl a porovnania poctivosti príprav na súťaž sa mnohí tešili na stretnutia s priateľmi z minulých ročníkov a tiež na nové priateľstvá.

Súťaž odštartovala svätou omšou a pokračovala úvodnou rozcvičkou a vysvetlením pravidiel. Účastníci mali možnosť navštíviť poradňu zdravia, kde si mohli nechať vyšetriť krv. Dopoludnia prebiehala kvalifikácia, kde lezci zbierali čím najvyššie počty bodov, aby sa preliezli do finále. Skontrolovať ako sa darí lezcom prišiel aj predseda Domky don Ján Holubčík.

Po poobedňajšom finále sa všetci účastníci presunuli do šopy saleziánskeho strediska, kde prebehlo odovzdávanie cien. Súťažiaci si tento rok zmerali svoje sily v dvoch súťažných kategóriách. V mladšej kategórii (do 15 rokov) sa na prvé miesto preliezol Janko Fedor z Dolného Kubína a v staršej kategórii (nad 15 rokov) zvíťazil Cyril Korpesio zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline.

Zdroj: www.roznava.domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.