Aká je situácia v Aleppe? Odpovedá salezián zo Sýrie

2017 03 03 ANS Aleppo2(Turín, Taliansko, 3. marca 2017) – Don Pier Jabloyan, salezián z komunity Aleppe v Sýrii, navštívil misijnú kanceláriu v Turíne. Hovoril o utrpení v Aleppe. Situácia je z pohľadu bezpečnosti oveľa lepšia, ale ťažkosti a trápenie zostávajú.

Zvuky mínometu sa už neozývajú dňom i nocou, nepočuť neustály rachot bômb. Ropy je však málo, čo ovplyvňuje nielen dopravu, ktorá funguje občasne, ale tiež dodávky vody a elektriny a výrobné aktivity, ktoré v dôsledku toho pokračujú len s ťažkosťami.

Väčšina rodín sa snaží prežiť napriek mnohým ekonomickým problémom. Musia chodiť na čierny trh, aby si zaobstarali denné potreby. Nedostatok vody škodí mnohým ľuďom, mestské akvadukty sú kvôli vojne zablokované.

V oratóriu Don Bosco pokračujú aktivity s veľkou radosťou a s menšou únavou ako predtým, ale tiež majú niekoľko problémov, ktorým saleziáni a chlapci čelia s úsmevom a väčšou nádejou do budúcnosti.

Podľa dona Piera, čas venovaný zdieľaniu, mimoškolským aktivitám, hrám a športu je pre mladých ľudí stále "momentom normálnosti v situácii, ktorá normálna nie je". Je dôležité dať mladým ľuďom vedieť, že sme im blízko.

Video s celým rozhovorom s donom Pierom Jabloyanom (v taliančine) nájdete tu.

2017 03 03 ANS Aleppo

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.