Ako sa dievčatá na Luníku IX spoločne pripravujú na Veľkú noc?

Na začiatku Pôstneho obdobia sa mladšie dievčatá dozvedeli viac o význame pôstu a pôstnych predsavzatí. Vyrobili si kríž, na ktorý si napísali, aké predsavzatia ich budú čakať počas Pôstneho obdobia a zároveň si vyrobili aj kruh s vyobrazeniami veľkonočných udalostí. Staršie dievčatá si zase pripomenuli význam pôstu a Veľkej noci cez úryvky filmu Umučenie Krista a namaľovali si k tomu obrázok veľkonočného rána.

Každý týždeň majú dievčatá jedno veľké spoločné pôstne predsavzatie. Je to osobná modlitba, účasť na svätej omši, pomoc druhému, potešiť druhého vyrobenou vecou a účasť na krížovej ceste. Po splnení pôstneho predsavzatia si môžu vymaľovať alebo nalepiť obrázok do svoje pôstnej cesty.

Jedno z pôstnych predsavzatí bolo vlastnoručne vyrobiť maličkosť a obdarovať ňou niekoho. Dievčatá sa pustili do výroby náramkov z korálok, čeleniek, sponiek s kvietkami, prípadne ďalších kreatívnych nápadov pre svoje kamarátky, súrodencov, rodičov či učiteľov.

Zdroj: lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.