Aktuálne číslo časopisu Don Bosco dnes nájdete aj na webe

(Braitslava, 21. novembra 2016) – Pápež František „stratil čas“ pre malú farnosť v Baku a pobudol so saleziánskou rodinou. Aj o tejto udalosti sa dozviete viac v poslednom tohtoročnom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

Ako vníma Božieho služobníka Titusa Zemana generálny postulátor saleziánov don Pierluigi Cameroni? O dobrodružstve Ducha s donom Titusom porozpráva salezián zodpovedný za procesy blahorečení a svätorečení členov saleziánskej rodiny.

Vo veku 96 rokov nás 13. októbra predišiel do večnosti vzácny salezián, bývalý provinciál, literát, politický väzeň a kňaz don Erenest Macák. Jeho životopis a niekoľko vzácnych myšlienok nájdete v článku s názvom Všetko je milosť a dar.

Saleziánska rodina sa opäť rozšírila. Jej 31. zložkou v poradí je kontemplatívna fraternita Márie z Nazareta, ktorej členovia sa nazývajú „nazaréni“. Viac o tomto novom duchovnom hnutí sa dozviete v rubrike saleziánska rodina.

Vychovávateľ, ktorý nemá oslavu v krvi, nemôže mať pedagogické osvedčenie. Šesť víťazných – šťastných stratégií, aby bol život oslavou ponúkame v rubrike výchova a rodina.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese dbd@donbosco.sk.

red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.