Argentína: „Zatti, náš brat“ svedectvo saleziánskeho koadjútora na veľkom plátne (+trailer)

(ANS – Córdoba, 13. novembra 2019) – Saleziánsky koadjútor Artemid Zatti, blahorečený v roku 2002, dostane svoj film. Saleziáni v Argentíne pracujú na postprodukcii nového filmu.

Myšlienka na film sa zrodila na „Seminári o procesoch kanonizácie členov saleziánskej rodiny“, ktorý sa konal v Ríme v apríli 2018. Na tomto podujatí saleziáni z Argentíny v súvislosti so správou o údajnom zázraku blahoslaveného Zattiho premýšľali o možnosti natočiť krátky film na šírenie poznania o jeho osobnosti. Hlavný predstavený saleziánov don Ángel Fernández Artime podporil produkciu tohto diela.

Don Cámpoli, delegát pre spoločenskú komunikáciu saleziánov v severnej argentínskej provincii, ktorý nedávno ukončil štúdium Produkcie a Audiovizuálnej tvorby, dal následne základnú podobu scenáru. V júni 2018 padlo rozhodnutie že film bude dielom „Saleziánov dona Bosca v Argentíne“, s tým, že by sa do projektu zapojili obidve saleziánske argentínske provincie. Výrazne sa tak posilnil personál i prostriedky pre film. Predbežne bol film nazvaný „Zatti, náš brat“.

Nasledujúce mesiace boli venované príprave produkcie filmu, výberu 25 hercov a základných línií, čo sa týka obrazu, zvuku a umeleckej stránky. K stvárneniu filmu prispel svojimi cennými návrhmi aj Juan José Campanella, argentínsky režisér a držiteľ Oscara za film „Tajomstvo v ich očiach“. Samotné filmovanie sa začalo 25. marca a trvalo osem dní. Do natáčania sa zapojilo približne 50 ľudí vrátane angažovaných laikov, saleziánov a profesionálov zo šoubiznisu, najmä z prostredia divadla.

Predpremiéra krátkeho filmu bude oficiálne uvedená v rámci 28. generálnej kapituly saleziánov, v Turíne v jarných mesiacoch roku 2020.

 

Trailer k filmu zverejnili v deň liturgickej spomienky bl. Artemida Zattiho.

ANS, OnMisdb

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.