Ašpiranti k saleziánom spolupracovníkom sa stretli na duchovných cvičeniach

(Melčice, 9. septembra 2016) – Od 17. do 21. augusta využila skupina ašpirantov k saleziánom spolupracovníkom možnosť duchovne sa stíšiť. Prijali pozvanie do exercičného domu do Melčíc a spolu so slovenským provinciálom donom Jozefom Ižoldom SDB a koordinátorm saleziánov spolupracovníkov Julianom Tomaštíkom sa zamýšľali nad životom dona Bosca, osobným životným projektom a ponárali sa hlbšie do saleziánskej charizmy.

Chvíle ticha a modlitby sa striedali s večerným rôznorodým program – či už to bolo spoločné pozeranie filmu, moderovaná adorácia alebo diskusia. Vo vekovo pestrom spoločenstve (od najmenšieho dvojročného účastníka cez študentov, pracujúcich či dôchodcov) bolo cítiť ducha dona Bosca, ktorý bol medzi účastníkmi, rovnako ako i Dominik Savio, prítomný i vo forme relikvie.

Zdroj: www.ascslovakia.sk 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.