Banská Bystrica žije florbalom už piaty rok

(Banská Bystrica, 12. novembra 2014) – Druhú novembrovú sobotu sa v Banskej Bystrici odohral celoslovenský saleziánsky turnaj dievčat vo florbale. Zúčastnilo sa ho 5 družstiev. Hráčky prišli do dejiska turnaja, Banskej Bystrice, o deň skôr. Dôvodom bol zábavný program, ktorý pre nich pripravili domáce animátorky. Počas večera plného zábavy dievčatá utužili priateľstvá a overili si svoje všeobecné vedomosti. Spríjemnením bola tombola, v ktorej bolo mnoho zaujímavých cien. Večer bol ukončený modlitbou, ktorú si pripravili dievčatá z Dolného Kubína.

Sobotné ráno sa pre družstvá začalo svätou omšou. Turnaj odštartoval prvý zápas o 8:30 medzi domácou Banskou Bystricou a Trnávkou z Bratislavy. Novinkou turnaja bola možnosť účasti dvoch hráčok v tíme nad 21 rokov, ktorú využili 4 družstvá. Do turnaja sa teda zapojili aj dve sestry FMA. „Prvýkrát som nebola na turnaji nervózna. Mala som z neho radosť a zároveň verím, že aj športom sa dá evanjelizovať,“ vyjadrila sa organizátorka turnaja Adriana Pienčaková.

Tvrdé súboje pri mantineloch striedali razantné strely na bránu. Tento boj vyhral Dolný Kubín, tesne za ním sa umiestnil Šaštín, tretie miesto obsadila domáca Banská Bystrica, štvrté bolo stredisko z bratislavskej Trnávky a na poslednom mieste skončili dievčatá z Humenného.

„Ďakujem za pekné dva dni, bolo nám medzi Vami super,“ dodala na záver vedúca Šaštína Hana Komorná.

Celoslovenský saleziánsky floorballový turnaj dievčat je akcia, ktorú už piaty rok organizuje saleziánske stredisko v Banskej Bystrici.

Zdroj: www.sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.