Birmovanci putovali za bl. Titusom Zemanom

(Vajnory, 6. decembra 2023) – Asi tridsať birmovancov z Kráľovej pri Senci a Kostolnej si v sobotu 2. decembra urobilo púť k relikviám blahoslaveného Titusa Zemana do Vajnôr. Vonku poriadne tuhlo, ale aj napriek tomu nálada bola dobrá a birmovanci si so záujmom vypočuli prednášku dona Jozefa Luscoňa na tému so zaujímavým názvom: Titus, náš vzor a nadšené adventné výkriky.

„Títo mladí majú ozaj hlad po duchovných veciach. Dobre, že prednáška bola robená veselou súťažnou formou a mladí mohli niečo za správne odpovede aj vyhrať. Na zohriatie bol pripravený čaj a aj občerstvenie. Prekvapilo ma aj to, že mnohí pristúpili k sviatosti zmierenia. Zhodnotili sme to ako vydarenú akciu a v aktivitách plánujeme pokračovať,“ povedal hlavný organizátor Ján Miško.

Púť ukončili birmovanci tak, ako na týchto miestach býva zvykom – troma Zdravasmi, obetovanými za svoje povolanie a budúcnosť.

Informoval: Jozef Luscoň, SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.