Bodku za prázdninami „vyhral“ Bardejov

(Levoča, 2. septembra 2016) – Posledný augustový deň ožila Mariánska hora nad Levočou húfmi chlapcov. Odohral sa 31. ročník akcie Bodka za prázdninami. Tento rok sa niesol v znamení životného príbehu a prebiehajúceho procesu blahorečenia Božieho služobníka dona Titusa Zemana, Bodka tak mala tému: "Stále čakáš? Prekroč rieku!" Toto podujatie, ktoré zakončuje leto v saleziánskych strediskách, organizovali noví saleziánski novici z Popradu-Veľkej.

Program odštartoval úvodným slovom otca provinciála Jozefa Ižolda, scénkou novicov a následne súťažou scénok Grammy Bodkár, kde sa to len tak hmýrilo scénkami o Titusovi. Víťaznú cenu si odniesli chlapci zo saleziánskeho strediska v Košiciach na Kalvárií, ktorých ohodnotila porota zložená zo štyroch najčerstvejších slovenských a českých saleziánov. Po scénkach nasledoval priestor na kľúčový moment podujatia: spytovanie svedomia a sviatosť zmierenia.

Po výdatnom obede, kde vydávaných párkov bolo – v miestnom slangu povedané „do bludu“ – začali sa workshopy s pozvanými hosťami. Don Jozef Slivoň, vicepostulátor procesu blahorečenia Titusa Zemana, predstavil prebiehajúci proces, don Peter Žatkuľák rozprával o skúsenosti na Luníku IX, don Jozef Zachar zdieľal skúsenosť kurzov Otec&Syn a don Viliam Riško objasňoval rozlišovanie povolania.

Bodka za prázdninami vyvrcholila svätou omšou v bazilike a po nej sa zúčastnení chlapci so svojími saleziánmi už vydali na cestu do rodných miest. Strediskom s najväčším počtom účastníkov bol tento rok Bardejov.

2016 09 02 bodka 1

2016 09 02 bodka 2

2016 09 02 bodka 3

2016 09 02 bodka 4

Informoval Michal Žák, foto: Marek Pentarhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.