Chceš spolupracovať na dobrom diele? Prihlás sa na Malú Misiu na Ukrajine

(Bardejov, 11. decembra 2020) – Saleziáni dona Bosca a saleziánski misijní dobrovoľníci pozývajú mladých zažiť Malú Misiu na Ukrajine. Ide o dvojtýždňový tábor pre deti a mládež, ktorý sa podľa pandemickej situácie bude konať v Zakarpatskej oblasti na Ukrajine alebo na Slovensku.

„Mám mnoho skúseností so saleziánskymi tábormi, ale tento bol úplne o niečom inom. Žiadne harmonogramy, komplikované hry či ‚filozofické‘ katechézky. Jednoducho, ak sa Adam (5) chce hrabať v kamienkoch, nebudem ho nútiť hrať niečo iné, ale oveľa viac sa mu priblížim, keď sa k nemu pridám. Vtedy som sa dozvedel o ňom toľko, čo za celý tábor nie. Kamarátske pozvanie hrabať sa v kamienkoch som potom dostával aspoň raz denne. Cítil som sa ako v skutočnom oratku dona Bosca. Veľa si odnášam a snáď som aj niečo odovzdal,“ opísal svoje dojmy z tohtoročného tábora v Brezovici animátor Michal.

K pozitívnemu hodnoteniu sa pridala aj dobrovoľníčka Sára: „Veľmi rada by som sa do Brezovice vrátila opäť. Najviac sa mi páčila vďačnosť a skromnosť tých deciek, ako si to vedeli vážiť.“

Prihlásiť sa na Malú Misiu je možné do 1.1.2021 vyplnením online formulára.

Bližšie informácie nájdete TU a tiež na facebooku či instagrame. V prípade ďalších otázok kontaktujte dominissimo@yahoo.com.

Informoval: Dominik Felber SDB, facebook.com/Malá-misia-na-Ukrajine

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.