Chlapčenský tábor preniesol Košičanov do čias Štefana I.

(Lipovce, 20. júla 2020) – Druhý júlový týždeň sa chlapci z košických Troch hôrok ocitli v Nitrianskom kniežatsve, kde práve preberal vládu nový panovník Štefan I. Ten ich rozdelil do žúp, aby lepšie zvládal organizáciu svojho územia. Nasledujúce dni sa mladí pustili do zveľaďovania krajiny, svojich osobností a zručností.

Postupom času sa ukázalo, že majú aj nepriateľa, ktorý ukradol korunovačné klenoty patriace panovníkovi a dobyl významné mesto Veszprém. Chlapci dlho nečakali a hneď sa vydali mesto a klenoty vyslobodiť.

Ďalší deň ich musel Štefan I., kvôli náhlej smrti jeho syna, ktorú spôsobil diviak, opustiť. Nepriateľ Kopáň neváhal a okamžite sa ujal trónu. Vyslobodiť sa spod vlády tohto panovníka sa bojovníkom podarilo až v piatok ráno, keď celé územie kniežatstva obsadili v mene Štefana I.

Zdroj: 3horky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.