Člen Švajčiarskej gardy predstaví Vatikánsku kuchárku

(Bratislava, 1. júna 2018) – V dňoch 11. – 14. júna 2018 zavíta na Slovensko člen Pápežskej švajčiarskej gardy David Geisser, ktorý po skončení svojej služby zostavil výnimočnú kuchársku knihu. Vatikánsku kuchárku vydáva exkluzívne v slovenskom jazyku Vydavateľstvo DON BOSCO.

„Sme veľmi radi, že David prijal našu ponuku prísť na Slovensko. Kuchárskych kníh vychádza aj na Slovensku veľmi veľa, ale kuchárska kniha s receptami z Vatikánu doteraz nevyšla ani jedna. Mediálny záujem je už teraz veľký, z čoho máme radosť. Samotná kniha vyzerá príťažlivo a okrem receptov obsahuje aj exkluzívne fotografie zo zákulisia Vatikánu a legendy viažuce sa k Švajčiarskej garde od čias Michelangela až po súčasnosť. Recepty rôznej náročnosti zahŕňajú jednoduché jedlá, ale aj majstrovské kúsky. Na počesť posledných troch pápežov Jána Pavla II., Benedikta XVI. a Františka v nej nechýbajú ani ich obľúbené jedlá z Poľska, Bavorska či Argentíny,“ povedal riaditeľ Vydavateľstva DON BOSCO, Ján Miško.

Knihu je možné objednať/zakúpiť si tu: http://www.donbosco.sk/tovar/vatikanska-kucharka

Stretnúť sa s Davidom Geisserom osobne (okrem náhodnej prechádzky po Bratislave), bude možné aj na dvoch autogramiádach spojených s ochutnávkou:

• 12. jún (utorok) o 18.00 – Bratislava Flag Ship Restaurant (Námestie SNP 8, Bratislava), moderuje Dado Nagy        • 13. jún (streda) o 18.00 – kníhkupectvo Martinus (Obchodná ulica 26, Bratislava), moderuje Denis Bohumil Schvarcz Švajčiarsky denník Tagesanzeiger prirovnáva Geissera k svetoznámemu Jamiemu Oliverovi. Popri Geisserových úspechoch a talente vyzdvihuje aj jeho oduševnenie a charizmu, ktorými si získava početných priaznivcov. Napísal niekoľko kuchárskych kníh. Od septembra 2015 pracuje David Geisser ako kuchár na rôznych podujatiach. Popritom vystupuje ako hosť v televíznych reláciách a cestuje po svete, aby predstavil svoje kuchárske umenie.

 

Peter Novák marketingový špecialistaVydavateľstvo DON BOSCO

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.