Čo prinesie mladým tohtoročný TeenDance?

(Bratislava, 9. októbra 2019) – Zmiešané tanečné tímy sa aj tento rok môžu zapojiť do celoslovenskej saleziánskej súťaže TeenDance. V poradí 9. ročník sa bude konať v Bratislave v dňoch 18. – 19. októbra.

„Súťaž je organizovaná s cieľom spojiť jednotlivé strediská na Slovensku prostredníctvom tanca, tanečníkom ukázať nové možnosti a zažiť neopakovateľnú atmosféru. Do súťaže sa môžu zapojiť všetky občianske združenia, strediská, základné umelecké školy, centrá voľného času a jednotlivci,“ vysvetľujú organizátori.

TeenDance je určený pre dievčatá a chlapcov vo veku od 12 do 20 rokov. Súťažiaci sa môžu prihlásiť do dvoch formácií: duo a tanečná skupina. Tanečný víkend v Bratislave nebude len súťažný. Organizátori pripravili pre mladých zaujímavé workshopy s profesionálmi.

Prvý workshop: Mgr. art Ivana Kučerová

„Javisko je môj druhý domov.“

Choreografka, tanečníčka a pedagogička. Na profesionálnych scénach pôsobila a pôsobí nielen doma, ale i v zahraničí. V jej choreografickom defilé sú tituly opier, operiet, činohier, muzikálov, bábkových hier, tanečných miniatúr aj väčších tanečných celkov, ako napríklad La Bohéme, Samson a Dalila, Noc v Benátkach, Hair, Móric Beňovský, Pokrvní bratia, Kocúrkovo, Rimanka, Na skle maľované, Ronja, Sloník, Zhŕňajova nevesta a ďalšie.

Ako bude prebiehať workshop?

Pozýva Iva Kučerová: „90 minút enormne zábavného šialenstva a driny. Prenesieme sa do štúdií na broadwayskom West Street. Divadlo, muzikál a muzikalita. Čakajú na vás zaujímavé krokové a tanečné variácie, s nádychom prvkov rôznych moderných tanečných techník. Už teraz sa na vás teším!“

Druhý workshop: Barbora Michaligová

„Milujem objavovať.“

Rodáčka z Oravy, ktorá momentálne študuje na UMB v Banskej Bystrici. Je súčasťou tanečného konceptu Spicylisious v Bratislave, vďaka ktorému obohacuje svoje vnímanie a poznanie pohybov. „Vytváraním pohybu objavujem. V prítomnom hýbaní si vytváram priestor, ktorého hranicami som ja sama. Vnímam, kto som a tanec mi to vo veľkej miere umožňuje objaviť.“

Ako bude prebiehať workshop?

Pozýva Barbora Michaligová: „Workshop bude hiphopový, zameraný na určité základné pohyby, ktoré si vie časom každý osvojiť a ďalej rozvíjať. Zameriame sa na priestor, rytmiku a originalitu v pohybe každého. Budete potrebovať veľa vody a to v čom sa cítite najlepšie.“

Viac informácií o súťaži TeenDance nájdete na teendance4.webnode.sk.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.