Cyklistov zo Salezko tour 2017 pozdravil aj slovinský provinciál

(Banská Bystrica, 3. júla 2017) – Počas štyroch dní prešla partia 17 cyklistov 355 kilometrov a vystúpala 6 650 výškových metrov. Nedali sa zaskočiť dlhými kopcami ani zjazdmi či nepriazňou počasia.

Počas prvého dňa Salezko tour prešli cyklisti zo saleziánskeho strediska v Banskej Bystrici približne 100 kilometrov z Krajnskej Gory do hlavného mesta Slovinska – Ľubľany. Ubytovali sa u saleziánov, kde cyklistov privítal don Bostjan Jamnik. Ukázalo sa, že je to salezián na správnom mieste. Celý večer strávil s cyklistami pri rozhovoroch a urobil im aj exkurziu po priestoroch miestneho oratória.

Veľkým prekvapením bolo náhodné stretnutie so slovinským provinciálom. Salezián Bostjan si doobeda pre účastníkov cyklovýletu pripravil prehliadku Ľubľany. Prešli si hrad, námestia a najkrajšie miesta v centre mesta.

Druhá etapa Salezko tour mala iba 60 kilometrov a končila v kempe Pivka Jama. Hovorca skupiny Jano Klibani povedal chlapom slovko na dobrú noc po vzore zakladateľa saleziánov dona Bosca. Cyklisti potrebovali kvalitný spánok, pretože ich čakala najťažšia etapa celej Salezko tour 2017.

Tretej etapy sa obávali všetci účastníci cyklovýletu. Cieľom bolo prejsť 130 kilometrov cez Slovinsko a Chorvátsko a dôjsť až na pláž v chorvátskom meste Kraljevica. Od polovice dňa cyklisti prekonávali jeden kopec za druhým. Balzamom na dušu bol pre nich záverečný približne 20 kilometrov dlhý zjazd na pláž, kde ležal kemping, v ktorom prespali predposlednú noc.

Na štvrtú etapu bolo naplánovaných len 46 kilometrov po ostrove Krk. Najväčšou motiváciou bola pre cyklistov pláž v meste Baška, ktoré leží na opačnom konci ostrova Krk. More ešte nebolo úplne teplé, ale kúpanie bolo osviežujúce. Cyklisti nemohli vynechať ani chorvátske špeciality, a preto zakončili tento výlet pri spoločnej večeri.

Po dlhých 12 hodinách a 800 kilometroch dorazili cyklisti späť domov do Banskej Bystrice. Na pamiatku im ostalo tradičné cyklistické opálenie, dobrý pocit z výkonov, ktoré podali a chuť ísť na budúcoročný cyklovýlet znovu.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.