Ďalšia žena v riadiacich funkciách Vatikánu: saleziánka Alessandra Smerilliová

(Vatikán, 25. marca 2021) – V stredu 24. marca vymenoval Svätý Otec novú podsekretárku vatikánskeho Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj. Stala sa ňou talianska rehoľníčka Alessandra Smerilliová z inštitútu Dcér Márie Pomocnice.

„Dúfam, že budem môcť spolupracovať so všetkými na spájaní evanjelia a ekonómie,“ uviedla pre Vatikánsky rozhlas sestra Smerilliová spolu s poďakovaním pápežovi Františkovi i prefektovi Dikastéria, kardinálovi Turksonovi, za prejavenú dôveru. Ako renomovaná ekonómka sa v novej funkcii bude venovať sektoru Viera a rozvoj.

47-ročná docentka politickej ekonómie na saleziánskej Pápežskej fakulte pedagogických vied Auxilium v Ríme v súčasnosti pracovala ako poradkyňa Vatikánskeho mestského štátu a konzultorka Synody biskupov. Sestra Alessandra Smerilliová FMA má dva tituly: doktorát z politickej ekonómie získala na Ekonomickej fakulte Univerzity La Sapienza v Ríme a doktorát z ekonómie na Ekonomickej fakulte Univerzity East Anglia v britskom Norwichi.

So spomínaným dikastériom sestra Smerilliová spolupracuje od roku 2020 ako koordinátorka operatívnej skupiny (task force) Vatikánskej komisie Covid-19, založenej pápežom Františkom. Poslaním dikastéria a obzvlášť sekcie Viery a rozvoja, je „sprevádzať miestne cirkvi“ uplatnením ekonomických znalostí a zručností pre pastoračné ciele.

Zdroj a foto: vaticannews.va/sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.