Denník provinciála: „Po 15 rokoch sa nám narodilo dieťa. Sme veľmi šťastní.“

13. deň s donom Boscom

Ešte som včera zabudol spomenúť chlapčenský zbor v Dubnici nad Váhom, ktorý večer spieval donovi Boscovi s veľkým nasadením. Počul som nové piesne k donovi Boscovi.

13. deň ráno slávim svätú omšu pre deti z cirkevnej základnej školy sv. Dominika Sávia. Komunikujem s deťmi a pýtam sa ich na dona Bosca, na Dominika Sávia. Rozprávam jeden príbeh zo života Dominika, ktorý napísal sám don Bosco a na záver sa pýtam, či niekto vie, ako to dopadlo. Zdvihne sa jedna ruka a malý chlapec povie suverénne záver príbehu a dodá „Čítal som si to včera večer…“

Po omši vyprevádzame relikvie a smerujem k susedom do Novej Dubnice. Prechádzame okolo rozostavaného kostola sv. Jána Bosca. V Novej Dubnici nás čaká špalier detí zo Spojenej školy sv. Jána Bosca. Po privítaní relikvií, ktoré má direktor začína v kostole hudobno – dramatické pásmo o donovi Boscovi v podaní detí tejto školy. Je sympatické, s peknou myšlienkou. Už som si myslel, že nič nové nezažijem a predsa. Popoludní ideme v sprievode s relikviou na hlavnú cestu a pred nami ide dychovka a mažoretky. Naložíme urnu s relikviou do auta a putujeme do filiálky Kolačín, kde je svätá omša. Naspäť sa vracia okolo 17.00 hod. a o 18.00 hod. začína slávnostná svätá omša. Vidím plný kostol a asi 1000 ľudí. Prišiel aj autobus z univerzity z Trenčína s univerzitným kaplánom. Don Bosco stále priťahuje. Svätosť priťahuje a o nej hovorím. Po omši je bohatý program. Prichádzajú aj chlapci z komunity Cenacolo, bývalí narkomani, aby povedali svoje svedectvo. Potom počúvam krásny spev zboru The Gospel family, ktorý je tu veľmi známy. Nasleduje adorácia a celonočné bdenie.

Mnohí ľudia ma zastavujú, hovoria s nadšením svoju skúsenosť s donom Boscom. Jedna za všetky: „Sme donovi Boscovi veľmi vďační. Modlíme sa pravidelne k nemu a k Dominikovi Sáviovi. 15 rokov sme čakali na dieťa, mali sme 5 prirodzených potratov. Potom nám duchovný otec odporúčal, aby sme to zverili Dominikovi Sáviovi. Narodil sa nám syn, Dominik, z ktorého máme veľkú radosť. Sme šťastní. Ďakujeme.“

Karol Maník, provinciál saleziánov na Slovensku

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.