Denník provinciála: Sľubujem, že budem žiť poslušný, chudobný a čistý…

10. deň s donom Boscom

V Námestove ma prekvapili chalani, ktorí prišli na bicykloch s ponukou ísť s nimi nejaký úsek cesty na bicykli. Čo nespravíš pre mladých? Dal som sa nahovoriť, a tak hneď ráno po svätej omši vyráža dlhý pelotón na čele s Jankom Garajom (diecézny kňaz, salezián – spolupracovník) a so mnou. A náš doprovodný mediálny tím si znova prišiel na svoje:) Don Bosco, čo na to povieš?

Potom sa už sami ponáhľame do Dolného Kubína, kde je 2 hodinové zastavenie putovania relikvií. Víta nás pán dekan, ktorý predsedá aj svätej omši a ja kážem. Uvedomujem si, že často opakujem na príhovoroch tie isté myšlienky, ale vždy sú doplnené aktuálnou situáciou, ktorú vnímam z prítomných. Kostol je ako všade inde úplne plný a dve hodiny zbehli veľmi rýchle. Naše sestry sú veľmi vďačné za túto milosť a ja len dodávam – čo človek neurobí pre rodinu:)

Čaká nás posledný dnešný úsek do Žiliny. Časovo máme k dobru asi pol hodiny a ja plánujem prestávku na kávu a na cigaretku pre vodičov. No hneď za Vrútkami sa zastavíme v kolóne, ktorá sa len pomaly posúva. Trochu ma preniknú obavy, že aj pri tej polhodinke k dobru to asi nestihneme takýmto tempom. Volám direktorovi do Žiliny a upozorňujem ho na to. Kolóna sa len pomaly posúva a keď sa znova rozbehneme, na GPS nám píše, že do Žiliny prídeme presne… Dokonca sme ešte museli chvíľu postáť, aby sme neprišli skôr. Jednoducho, všetko ide neuveriteľne hladko.Krátko po príchode do Žiliny začína svätá omša, na ktorej sú exalievi t.j. odchovanci našej SOŠ sv. Jozefa Robotníka a na ktorej skladá prvé sľuby pri relikvii dona Bosca Peťo Boško. Je týždeň modlitieb za duchovné povolania a predvečer nedele Dobrého pastiera… Don Bosco, nech je z neho svätý salezián!

2013 04 21 Gabo 01

2013 04 20 ZA 05

Karol Maník, provinciál Saleziánov dona Bosca na Slovensku

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.