Deti a mladí prekonávali rôzne prekážky na tradičnom Savio Race

(Dubnica nad Váhom, 9. mája 2023) – V sobotu 6. mája sa uskutočnil tradičný Savio Race pri Kostole sv. Jána Bosca v Dubnici nad Váhom. Tento rok najviac potešil prekvapivý veľký počet účastníkov – škôlkarov z Cirkevnej základnej školy s materskou školou sv. Dominika Savia – a pomoc birmovancov pri príprave a organizácii akcie.

Trať merala cca 750 metrov. Aby to nebolo také jednoduché, deti museli prekonať rôzne prekážky v podobe ťahania pneumatiky, slalomu s medicimbalkou, streľby z airsoftovej pištole, tlačenia fúrikov, hádzania tenisových loptičiek či kotúľania pneumatík. Po dobehnutí do cieľa bol každý účastník odmenený fľaškou vody a bagetou. Na záver sa klasicky hodnotili tri najlepšie časy.

„Dominik Savio bol svätý chlapec, ktorý žil s nadšením a naplno. Aj my sme sa tu zišli, aby sme šírili dobro a radosť,“ povedal hlavný organizátor podujatia salezián koadjútor Ján Drgoň.

Na záver pretekov don Bohuš Levko všetkým udelil požehnanie na príhovor sv. Dominika Savia a ukončil akciu slovami: „Počasie síce viselo na vlásku, ale my sme to nevzdali. Nech je to tak aj v našom živote – zdolávajme prekážky, bežme dopredu a nedajme sa znechutiť – tak ako sme to robili aj tu.“

Zdroj: saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.