Dievčatá vybojovali pre Slovensko dve zlaté medaily!

(Bratislava, 8. mája 2016) – Dve zlaté a jedna strieborná medaila ostávajú na Slovensku. V oboch kategóriách, staršie aj mladšie dievčatá vo futsale, si zlato vybojovali práve dievčatá zo Slovenska. Chlapci si v kategórii starších zahrali podobne finálový zápas, v ňom podľahli Chorvátsku a získali tak pre Slovensko striebornú medailu. Medzinárodné saleziánske športové hry sa skončili. 98 tímov z trinástich krajín počas štyroch dní odohralo 396 zápasov, v ktorých predviedli skvelú hru, profesionalitu, ale aj cit pre férovosť.

Vždy veríme až do konca! Tak znel slogan XXVII. ročníka Medzinárodných saleziánskych športových hier, ktoré sa uskutočnili v termíne 4.- 8. mája 2016 a prvýkrát v histórii ich zorganizovali dve krajiny spoločne: Saleziáni dona Bosca – Slovenská provincia a Rakúska provincia. Pre účastníkov bol pripravený bohatý športový, ale aj duchovný a kultúrny program. Slovensko sa zviditeľnilo predovšetkým slávnostným otváracím ceremoniálom, ktorého výsledkom bola úžasná atmosféra, mexické vlny a dlhotrvajúci potlesk naplnenej Hant Arény na Pasienkoch.

Športové hry PGSI 2016 (z talianskeho názvu Polisportive Giovanili Salesiane Internazionali) sa konali za účasti 1 000 mladých z trinástich krajín Európy: Slovensko, Česko, Belgicko, Nemecko, Rakúsko, Chorvátsko, Slovinsko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Poľsko, Ukrajina a Maďarsko. Účastníkmi boli chlapci aj dievčatá vo veku od 15 do 18 rokov, ktorí si zmerali sily v 5 športových disciplínach: futbal, futsal, volejbal, basketbal a stolný tenis.

K zdarnému priebehu hier prispelo aj viac ako 260 dobrovoľníkov z celého Slovenska. Patronát nad podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska a záštitu udelil Ivo Nesrovnal, primátor Bratislavy. Hry podporili aj viaceré známe slovenské športové osobnosti ako hokejista Peter Šťastný, plážové volejbalistky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová, volejbalista Julo Šabo, karatistka Alžbeta Ovečková či futbalista Peter Pekarík.

Peter Novák, spoluorganizátor a hovorca hier PGSI 2016

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.