Dievčatá z košických Troch hôrok sa na tábore nezaobišli bez denníkov

(Kysak, 21. augusta 2015) – Život 80 dievčat a animátoriek sa na pať dní zmenil na život malých a veľkých princezien. Od 12. do 17. augusta sa v Kysaku uskutočnil dievčenský tábor s názvom "Keď denník prehovorí".

Samotnému táboru predchádzala intenzívna príprava. Najskôr v úzkom tíme starších a skúsenejších animátoriek, a potom v širšom kruhu zapojených dobrovoľníčok. Tábor bol náročný na prípravu rekvizít, ale animátorky si ich prípravu užívali. Okrem rôznych kostýmov pripravili pre každú účastníčku ručne vyrábané denníčky. Dievčatá už pred táborom dostali osobne adresované listy, čo vyvolalo príjemné napätie z očakávania začiatku tábora.

Samotný čas tábora sa niesol v duchu priateľstva, športu, manuálnych zručností, skupinových dynamík, hier a identity dievčenskej duše. Dejová línia tábora sa odohrávala na pozadí filmového príbehu Denník princeznej. Dievčatá boli rozdelené do šiestich skupín. Každý deň sa začínal úvodnou scénkou, v ktorej sa zvýraznila jedna z charakteristík princeznej a večer prebehlo spoločné zhodnotenie.

Nechýbal ani celodenný výlet na Šarišský hrad, obľúbené tvorivé dielne a celý program vyvrcholil spoločenským bálom a korunováciou princezien.

Zdroj: 3horky.skFoto: www.facebook.com/3horky

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.