Dlho očakávaný film o saleziánskom koadjútorovi má za sebou online premiéru

(Buenos Aires, 18. júna 2020) – Vo štvrtok 11. júna mal premiéru krátky film Zatti, náš brat z produkcie argentínskych saleziánov. Pozrieť si ho môžete na ich youtube kanáli.

Film rozpráva príbeh saleziána a zdravotného brata Artemida Zattiho (1880 – 1951), ktorý sa štyridsať rokov venoval starostlivosti o chudobných a chorých v argentínskom meste Viedma. Riadil jednu z nemocníc v Patagónii, ktorá dodnes nesie jeho meno. Viac o živote blahoslaveného koadjútora si môžete prečítať TU.

„Doba, ktorou prechádzame nás pozýva k tomu, aby sme boli kreatívni a nevzdávali sa. Postava saleziánskeho koadjútora Artemida Zattiho naberá mimoriadne rozmery na základe jeho charizmy a pozornosti voči najchudobnejším chorým. Jeho životný príbeh nás inšpiruje k tomu, aby sme čelili ťažkostiam s vierou a nádejou,“ uvádzajú producenti filmu.

Snímok je prvým filmárskym projektom argentínskych saleziánov. Oficiálne ho uviedli na youtube kanáli argentínskej mutácie časopisu Bollettino Salesiano, ktorý film produkoval. Španielske znenie filmu je doplnené anglickými, talianskymi, portugalskými, poľskými a francúzskymi titulkami. Film, na ktorom pracoval tím päťdesiatich ľudí, vznikal viac ako rok.

„Don Zatti, zdravotný brat najchudobnejších, môže doprevádzať všetkých tých, ktorí dnes trpia krízou spôsobenou ochorním COVID-19 a viesť nás k silnejšej dôvere v nášho dobrého Boha,“ dodávajú producenti.

Zdroj: ANS, sdb.cz

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.