Dobrovoľníci z Trnávky pečú koláče pre zdravotníkov na Kramároch

(Bratislava, 8. apríla 2020) – Slané alebo sladké. Najlepšie nakrájané, aby sa vyčerpaní zdravotníci mohli rýchlo posilniť.

Koncom marca sa na Trnávke rozbehlo dobrovoľnícke pečenie koláčov pre zdravotníkov na bratislavských Kramároch. Pondelok, stredu, piatok a cez víkend sa dobrovoľníci zo saleziánskeho strediska na Trnávke starajú o to, aby sa personál jedného z našich najväčších zdravotníckych centier cítil ako doma.

„Vďaka nášmu kmotrovi, ktorý je lekárom na Kramároch sme spoznali, aké ťažké obdobie teraz zažívajú zdravotníci. Sú vyčerpaní a je ich málo, keďže viacerí skončili v karanténe. Okrem toho, že sa mobilizujú študenti, firmy alebo nadácie, dá sa pomôcť aj v menšom. Raz v sobotu som personálu priniesla bábovku. Bola som nadšená ako obyčajný koláč povzbudil vyčerpaných zdravotníkov. To ma povzbudilo, aby som oslovila ďalších,“ hovorí o iniciatíve Ildikó Štúňová.

Práve ona je iniciátorkou pravidelného pečenia pre zdravotníkov. Mnohí na Trnávke sa k nej pridali a dnes pečú alebo vozia voňavé domáce koláče ľuďom priamo do služby.

Zdroj: trnavka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.