Don Artime pri uvedení Hesla 2021: „Nádej je nové svetlo, ktoré žiari cez naše oči.“ (+ VIDEO)

(Rím 29.12.2020) – Popoludní 26. decembra na Fakulte vied spoločenskej komunikácie Saleziánskej pápežskej univerzity v Ríme prvý raz v histórii bolo online predstavené pre celý saleziánsky svet Heslo 2021 hlavného predstaveného „Vedie nás nádej: Hľa, všetko robím nové (Zjv 21, 5)“. Don Ángel Fernández Artime potom v rozhovore naživo online na facebook-u ANS-u prehĺbil niektoré témy Hesla.

Samotné 15-minútové video Hesla bolo online vysielané naraz v piatich jazykoch. Potom don Silvio Roggia z oddelenia pre formáciu moderoval rozhovor s hlavným predstaveným. Aj rozhovor bol prekladaný do 5 jazykov. Don Artime odpovedal na 10 otázok. V závere zodpovedal aj niekoľko otázok, ktoré prišli prostredníctvom facebook-u od členov saleziánskej rodiny z celého sveta.

2020 12 29 ans-heslo3

V rozhovore desiaty nástupca dona Bosca zanechal pre saleziánsku rodinu posolstvo nádeje ale aj výzvy: rásť v ľudskosti, učiť sa tomu podstatnému v živote a mať pohľad do diaľky, cvičiť sa v prežívaní nádeje, prinášať ju tam kde sme a kde pracujeme, lebo nádej neznačí len pozerať sa vpred – ona je už tu, v dnešnej každodennosti, a saleziánska rodina je povolaná robiť konkrétne rozhodnutia ako byť pri mladých, chudobných a vyčlenených; živiť v sebe vedomie, že Boh nás vždy miluje, svedčiť, že Boh Ježiša Krista a jeho evanjelium sú dôvodom nádeje; kráčať spoločne ako saleziánska rodina, aby sme naďalej i dnes uskutočňovali sen dona Bosca, s istotou, že Boh „robí všetko nové“.

„Nádej je nové svetlo, ktoré žiari cez naše oči. Osvetľujme spoločne tento svet.“

Video Heslo 2021 (taliansky)

Celá prezentácia a rozhovor s hlavným predstaveným – taliansky https://www.facebook.com/agenziaans/videos/989174098242022

2020 12 29 ans-heslo2

ANS, rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.